Rzuć palenie

Adwentyści Dnia Siódmego zorganizowali dla palaczy zajęcia, których finałem ma być pokonanie nałogu. Od 1 do 5 marca o godz. 18.00 odbywały się bezpłatne zajęcia
grupowe pn.”Ratunek dla palaczy”.

– Warto wiedzieć, że jeden papieros skraca życie o 14 i pół minuty, a jedna paczka – o 4 i pół godziny. Gdy człowiek sobie to uświadamia, pojawia się w nim silna motywacja, by rozpocząć walkę z nałogiem – przekonywał Tomasz Kosowski, pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

– Jest to program, którego celem była pomoc osobom uzależnionym w porzuceniu nałogu palenia papierosów. W tym pięciodniowym cyklu zorganizowano spotkania, które poprzez działania na płaszczyźnie fizycznej, psychologicznej i duchowej miały przynieść wolność od uzależnienia nikotynowego – powiedział pastor.

Adwentyści mają już duże doświadczenie w organizacji tego typu akcji. Osiągają też sukcesy. Pastor przekonuje, że 85 procent z tych, którzy wytrwali do końca terapii, rzuciło palenie. – Część ludzi rezygnuje z niej po dwóch dniach, gdyż liczyli, że z nałogiem poradzą sobie w inny sposób.