Wakacyjne zajęcia

W  dniach   27 stycznia  – 07  lutego  2020 r.  w  Klubie „Kopernik”  Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu odbywały się zajęcia wakacyjne dla dzieci ze szkół podstawowych.  Współorganizatorem zajęć była Fundacją K – S – M Jesteśmy z Wami.

          Zajęcia  odbywały się zgodnie z planem w  dni powszednie w godz. 10.00 – 15.00. Dzieci codziennie  otrzymywały II  śniadanie (herbata + drożdżówka lub pączek oraz słodycze).

          W  ramach   tegorocznych  zajęć uczestnicy byli na  trzech  wycieczkach autokarowych:  Family Parku w Bydgoszczy , Papugarni w Bydgoszczy,  Zamku w Golubiu Dobrzyniu.

Dwa razy uczestnicy zajęć byli na basenie „Wodny Park“, gdzie pływali pod nadzorem ratownika. W ramach zajęć klubowych odbywały się zabawy integracyjne, gry zręcznościowe, konkursy plastyczne, dzień sportu w tym ćwiczenia sprawnościowe oraz nauka tańca Hip Hop. Odbyła się również wycieczka do Akademii Szkolnictwa AS, by wziąć udział w warsztatach fryzjerskich, kulinarnych i cukierniczych a także wycieczka do Izby Tradycji Solnictwa na Kujawach w Teatrze Miejskim i Muzeum J. Kasprowicza, która zakończyła się w Parku Solankowym pod Tężniami.

          Podczas spotkań klubowych nie zabrakło zabawy z  klaunem KOKO wspólnie z dziećmi z klubu Przydomek, gdzie odbyły się wspólne gry i zabawy, pokaz baniek mydlanych, pokaz sztuczek magicznych w wykonaniu Dawida Olesha z Torunia , malowanie buziek oraz pokaz tańca nowoczesnego. W wolnych chwilach odbywały się mecze parami w piłkarzyki i tenisa stołowego, zespołowe przeciąganie liny, zajęcia sportowo-rekreacyjne.

         Wsparcia finansowego udzieliła Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu , Fundacja  
K – S – M Jesteśmy z Wami i Miasto Inowrocław.