Wakacje z Kopernikiem 2019

W dniach od 24 czerwca do 5 lipca 2019 roku w Klubie „Kopernik” Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu odbywały się Zajęcia wakacyjne dla dzieci Szkół Podstawowych, zorganizowane wspólnie z Fundacją K–S–M Jesteśmy z Wami.

Ze względu na małą liczbę dzieci ( 16 osób ) niektóre zajęcia i wycieczki odbywały się razem z dziećmi z Klubu „Przydomek”KSM.

Zajęcia  odbywały  się w  dni powszednie w godz. 10.00 – 15.00. Dzieci codziennie  otrzymywały II  śniadanie (herbata + drożdżówka, słodycze, zimne napoje, lody).

W  ramach   tegorocznych  zajęć  letnich  uczestnicy byli na  trzech  wycieczkach autokarowych:

  1. Kruszwica – Rezerwat przyrody Potrzymiech. Ognisko z kiełbaskami oraz opowieści o przyrodzie przez strażnika rezerwatu.
  2. Miasteczko Westernowe w Bożejewiczkach. Korzystanie z wszystkich atrakcji i zabaw.
  3. Baj Pomorski w Toruniu na bajce pt: „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie jest moja kasza”, wizyta w Mc Donalds oraz zwiedzanie Muzeum Motoryzacji.

    Dwa razy uczestnicy zajęć byli na basenie „Wodny Park“, gdzie pływali pod nadzorem ratownika.  W ramach zajęć klubowych odbywały się zabawy integracyjne, gry zręcznościowe, konkursy plastyczne, dzień sportu połączony z grilowaniem, ćwiczenia sprawnościowe, zabawy i zajęcia z Animatorami.

Odbyła się również wycieczka do Akademii Szkolnictwa AS, by wziąć udział w warsztatach fryzjerskich i do Straży Pożarnej w celu zapoznania z zawodem strażaka.

Na zakończenie dzieci wzięły udział w zabawie w Klubie „Przydomek” gdzie główną atrakcją było Kino sferyczne, popcorn, cukrowa wata oraz lody.

Wsparcia finansowego udzieliła Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu, Fundacja K–S–M Jesteśmy z Wami oraz Miasto Inowrocław.

Foto z zajęć szukaj na FB Klubu.