Zapraszamy na zajęcia Zumba Gold i Fitness 50+

Zumba Gold to program skierowany do wszystkich, którzy długo nie praktykowali żadnej aktywności fizycznej, dla osób zaczynających przygodę z Zumba – Fitness, dla kobiet w ciąży i pań, które chciałyby wrócić do formy po porodzie. To również doskonała propozycja dla osób po urazach i zabiegach, dla chorujących na cukrzycę, nadciśnienie, choroby stawów i dla osób w wieku 50+. Zajęcia taneczne oparte są na podobnej formule, co Zumba, ale wyróżniają się wolniejszym tempem i niższą intensywnością ruchu. Starannie dobrana muzyka i choreografie pozwalają każdemu uczestnikowi tańczyć i w pełni uczestniczyć w zajęciach.
Zumba Gold wpływa na ogólne zwiększenie wydolności i siły fizycznej, zwiększenie zakresu wykonywanych ruchów oraz uzyskanie, utrzymanie i poprawę elastyczności mięśni. W rezultacie pozwala na szybsze spalanie kalorii, poprawę sylwetki, lepszą kondycję i większą możliwość bezbolesnego wykonywania codziennych zajęć. To także sposób na pełniejszy wypoczynek, który pomoże zmniejszyć depresję i stres, a jednocześnie pozwoli na podniesienie jakości życia. Jest to też okazja do nawiązania nowych znajomości i znalezienia nowego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Zajęcia odbywają się na razie jeden raz w tygodniu w poniedziałki o godz. 18.00 / docelowo planujemy dwa razy w tygodniu w piątki /.

Fitness 50+ gimnastyka dla seniorów przy muzyce to odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne przez profesjonalnego trenera usprawniają ciało i pełnią funkcje rehabilitacyjne. Wpływają również bardzo pozytywnie na samopoczucie starszej osoby. Regularny trening dobrze wpływa na układ oddechowy, poprawia krążenie, a to wpływa m.in. na ujędrnienie skóry. Dodatkowo gimnastyka dla seniorów realizowana w grupie zmniejsza poczucie izolacji i poprawia stan psychiczny seniora. Aktywność ruchowa wpływa na pozytywną samoocenę swojego stanu zdrowia, poprawia stan zdrowia, zmniejsza ciśnienie, usprawnia stawy, poprawia kondycję a tym samym zwiększa wydolność serca co ogólnie dobrze wpływa na zadowolenie z życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy na zajęcia.

Informacje i zapisy telefony na plakacie.